Ismét hátrányban

2022.05.08. Debrecen
NBI/B Zöld csoportos bajnoki, 3. helyért 1. mérkőzés V: Gál, Gergely, Drenyovszki

DEAC U23 - Agrofeed SZE Győri KC 70 - 59  (21-16, 11-22, 21-11, 17-10)

Győr: Geiger 19/9, Berneczei 8, Kámán B. 14/3, Kámán K. 2, Nagy 4/3. Cs: Bakon 9/6, Gosztola 1, Hágen 2, Lógár
Edző: Kertész Dániel

A hazai csapat kezdte a támadást, egy jó kiosztásból kosarat dobott. Geigerék kétszer támadhattak de sajnos nem sikerült kosarat dobniuk. Geiger száguldásból egy triplát dobott miközben le is faultolták. 2-3 nál újra hazai támadás következett. Támadásaink nem sikerültek, védekezésünk pedig nem állt össze. A DEAC 10-5-re meglépett tőlünk. Geiger büntetőkkel szépített 10-7. Kertész Dani 12-7-es állásnál kikérte az első idejét. Hágen és Nagy Tamás büntetőivel 17-13-ra zárkóztunk. Geiger betöréséből kosár született és még egy büntetőt is dobott, ami sikerült. 21-16-os negyed eredménnyel mehetünk az első szünetre.

A második negyedet is több rossz támadással kezdtük, kosarat sem sikerült szerezni. 25-18-nál ismét a DEAC támadhatott. Berneczei leválását Geiger szépen vette és és passzolta meg, amiből ziccert dobtunk, 27-22. Kámán asszisztjából Nagy Tomi lőtt egy életmentő triplát 27-25, a negyed felénél elkezdtünk kosárlabdázni, kezdtük elővenni a jó játékunkat. A DEAC zónára váltott, amiből Bakon Csanád egy szép csel után ziccert dobott. A hazaiak azonnal egy kosárral válaszoltak, 31-27. A hazaiak is kikérték az idejüket. Kámán Bálint remek védekezéséből indult is és egy ziccerrel fejezte be a támadást, 31-29. Bakon triplájával 32-33-ra fordítottunk. Kámán Bálint triplájával tovább növeltük pici előnyünket, 32-36. 42 másodperccel a negyed vége előtt hazai időkérés. A győri zóna ellen nem tudott a DEAC kosarat dobni, Geiger viszont egy hazai fault után bedobott 2 büntetőt. 32-38-as eredménnyel mehettünk a félidei szünetre.

A második félidőt szerencsére ugyanazzal a sebességgel kezdtük, mint amivel befejeztük. Kámán passzából Berneczei dobott egy közelit. Kámán Bálint a fáradtságot nem ismerve újabb betörésből dobott ziccert, 32-42. Pollák hármasa nem kellett volna, de így 35-42-re felhozta a csapatát. Geiger tripla és 35-45-nél hazai időkérés. Időkérés után 2 hazai kosárral nyitott a DEAC 39-45. Kámán betörését Gáspár blokkolta, amiből DEAC indulás után kosarat is kaptunk. 44-47-nél Kertész Dani azonnal időt kért. A rossz támadásainkat sorra megbosszulják. 48-47-nél a kapkodásunkat cserékkel próbálta Kertész Dani kijavítani. Továbbra is pontatlan támadásokkal próbálkoztunk amiből ismét kosarakat kaptunk, 53-49. Kámán Bálint egy sarkazásból próbált kosárra dobni, de ez is pontatlan lett. 53-49-es eredménnyel zártuk a harmadik negyedet.

Kiss Kolos triplájával nyitott a hazai gárda és 56-49-re meglépett a DEAC. Kiss Kolos újabb triplája szomorította el csapatunkat 60-49. Még 7 percünk maradt fordítani. Geiger triplája után egy szép passzból Kámán Kristóf dobott ziccert és 60-54-re újra hazaiak nyakára jöttünk. Örömünk nem tartott sokáig a DEAC azonnal válaszolt, 63-54.  A labdát nem becsültük meg, sorra próbáltunk gyors dobásokkal közelebb kerülni de sikertelenül. 66-56-nál fáradtan, megtörten, de küzdöttünk tovább. 2:21 volt a hátralévő idő amikor Kertész edző időt kért. Egy utolsó taktikai megbeszélés, egy kicsi frissítés és mentünk is vissza az utolsó perceket leküzdeni. Ebben a negyedben sem tudtunk sok kosarat dobni. 70-59 végeredménnyel zártuk a meccset.

Folytatás kedden 19.00-tól hazai pályán.

Kertész Dániel: Nem történt probléma, 1-0 a DEAC-nak, kedden igyekszünk javítani.