Magabiztos győzelemmel kezdtük a tiszaújvárosiak elleni párharcot.

Agrofeed SZE Győri KC–Tiszaújváros 105–79 (28–19, 34–18, 21–26, 22–16)

Győr, rájátszás a 9. helyért, 1. mérkőzés, zárt kapuk mögött. V.: Gaál, Sentényi, Kruk.

GYKC: GEIGER 8/6, KÁMÁN 33/21, Bakon 3/3, BERNECZEI 8, HORVÁTH Á. 17/3. Cs.: LÓGÁR 8/3, Friedl 2, Földesi 10/3, Nagy T. 5/3, Hágen 2, Kertész 3/3, Domsitz 6. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Villámrajtot vettünk (11–0), és ezt a különbséget az első negyedben végig őrizni is tudtuk, sőt, időnként még növeltük is. A második tíz percben is eleinte állandósult a 8–10 pontos differencia. Egy ízben öt pontra feljött a Tiszaújváros (36–31), de egy 17–0-ás rohammal nagyon elhúztunk, a nagyszünetben 62–37 volt a javunkra. A második félidőben már több mint harminc pont is volt az előnyünk, de ebből húsz pontra visszajöttek a vendégek (83–63). Az utolsó szakaszban sem változott a helyzet, a biztos vezetés tudatában nyugodtan játszottunk, Lógár triplájával a 100 pontos bűvös határt is átléptük (102–74), és végül magabiztos sikerrel 1–0-ra vezetünk a párharcban.

Csaplár-Nagy Ervin: – Gratulálok a csapatnak, így terveztük a mérkőzést. A támadás nem volt rossz, de védekezésben voltak hibáink, melyektől sírni tudnék. Remélem, ezeket kijavítjuk a jövő hétre, mert szeretném, ha pénteken lezárnánk ezt a párharcot.