Nagy hátrányból fordítva nyertünk, így kiegyenlítettük a párharcot.

SMAFC–Agrofeed SZE Győri KC 62–65 (17–15, 23–11, 9–21, 13–18)

Sopron, rájátszás, 2. mérkőzés, zárt kapuk mögött. V.: Horváth A., dr. Magyari, Benedek.

GYKC: Geiger 7/3, Bakon 7/6, FÖLDESI 7/3, HORVÁTH Á. 11/3, BERNECZEI 11. Cs.: Kertész, Tóth K., LÓGÁR 6, Nagy T. 2, Domsitz, Kámán 12/3, Hágen 2. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

A párharc állása: 1–1.

Mindenképpen győznünk kellett, hogy a párharcnak ne legyen vége. Talán emiatt voltunk az elején kicsit idegesebbek, 5–0-val nyitott a SMAFC, mely végig vezetett az első negyedben, igaz, ellépni nem engedtük a hazaiakat. Nem úgy a második tíz percben, melyben nem igazán dobtunk jól, így a nagyszünetben 40–26 volt a soproniaknak. A második félidőben 44–28 után egy 12–0-val visszajöttünk a meccsbe, nyílt lett a küzdelem. A zárófelvonást mínusz kettőről kezdtük (49–47). Az utolsó negyed elején egyből egyenlítettünk, de 60–53-nál elszállni látszódtak az esélyek. Szerencsére nem adták fel a játékosok, nagy hajrát nyitottak, 62–62-nél ismét egyenlő volt az állás, sőt, Geiger büntetőjével először volt nálunk az előny. A meccset Berneczei közelijével zártuk le.

A mindent eldöntő harmadik meccs pénteken 19 órakor kezdődik a győri egyetemi csarnokban.

Csaplár-Nagy Ervin: – A huszonharmadik perctől kezdve igazi férfimunka volt. Valódi csapatkent játszottunk. Ezt a csapatot ismerem én, nem azt, amelyik eddig a pályán volt. Voltak extrateljesítmények, melyek mindig kimozdítottak bennünket a gödörből. Életben maradtunk... Pénteken csak a győzelem!