Nagy csatát vívtunk a Cegléddel, végül hosszabbítás után maradtunk csak alul.

Agrofeed SZE Győri KC–Cegléd 84–91 (21–22, 22–14, 18–17, 15–23, 8–15)

Győr, zárt kapuk mögött. V.: Tóth K., Horváth A., Kapusi.

GYKC: Geiger 15, Hágen 8, Kertész 17/3, Földesi 12/12, Berneczei 13. Cs.: Horváth Á. 11/3, Lógár 2, Tóth K. 1, Kámán 5/3. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Az első negyed fordulatos játékot hozott, hol mi, hol a Cegléd vezetett, a szakasz végén minimális előnye a vendégeknek volt. A második játékrészben már nyolc pont is volt a különbség a ceglédiek javára (22–30), de egy 12–3-as rohammal fordítottunk. Lendületben maradtunk, így a nagyszünetben biztosan vezettünk (43–36).

A fordulás után három percig nem esett kosár, mi törtük meg a csendet, és már több mint tíz ponttal is vezettünk (52–41). A negyedik felvonást is kellő előnyről várhattuk. Ebben sokáig nem tudott feljebb kapaszkodni a Cegléd, a 37. percben 72–64 volt a javunkra. A hajrát viszont az ellenfél bírta jobban erővel, idegekkel, és 74–73-nál már ő vezetett. Berneczei sikeres közelijével hosszabbításra mentettük a találkozót (76–76).

A ráadásban már a rivális akarata érvényesült, bár 81–80-ra még vezettünk, a végén egy 11–3-as rohammal a Cegléd megnyerte a mérkőzést.

Csaplár-Nagy Ervin: – Gratulálok a csapatomnak, ez férfias munka volt. Sajnos volt öt-hat rossz döntésünk a mérkőzésen. Ha jobb százalékkal dobtuk volna például a büntetőket, akár meg is nyerhettük volna a mérkőzést. Gratulálok a Ceglédnek, de legfőképp gratulálok a játékosaimnak.